Radyonu Seç Son FM İntizar Hit Radio Radio İstanblue Radyo BLK

Perşembe, Mayıs 24

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Kavuncu:

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

KÜTAHYA (AA) – TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, “Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında kapatılan Kütahya’daki özel hastane, başka bir firma tarafından yapılan yatırımla yine özel hastane olarak hizmete girecek.” dedi.

Kavuncu, açılacak özel hastaneyle ilgili kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında, Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde faaliyet gösteren FETÖ ile ilişkili özel hastanenin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılarak devlet tarafından el konulduğunu hatırlattı.

Hastanenin kapatılmasının ardından içindeki malzemelere el konulduğunu belirten Kavuncu, hastanedeki sağlık malzemeleri ve teknik ekipmanın Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devredildiğini, bu malzemelerin devlete ait ilçelerdeki hastanelerde kullanılmaya başlandığını vurguladı.

Söz konusu binanın yeniden hastane olarak hizmet vermesi için çalışma yaptıklarını dile getiren Kavuncu, şöyle devam etti:

“Önce kamu hastanesi olması yönünde girişimlerde bulunarak çalışmalar yaptık. Bina kirasının yüksek olması nedeniyle olmadı. Ancak biz yine işin peşini bırakmadık ve özel sektör eliyle buranın yeniden hastane olarak hizmet vermesi için çalışmalar yürüttük. Çünkü özel hastanelerde kamu hizmeti veren kuruluşlardır. Buranın yeniden bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermesinin sağlık ve istihdam alanında Kütahya’ya önemli katkıları olacağını düşünüyoruz.”

Adalife Özel Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Murat Kahya da buranın yeni bir özel hastane olarak yeniden faaliyetine başlaması için yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım yapıldığını belirterek, “Hastanemiz ilk etapta 25 doktor ve 75 yatak kapasitesiyle hizmet verecek. Daha sonraki süreçte kapasitemizi artırmak için ek yatırımlar yapacağız.” ifadesini kullandı.

Kahya, haziran ayında hizmete girmesi beklenen hastanede, yaklaşık 600 kişinin istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

Share.

About Author

Leave A Reply